Wrocław nominowany do European Best Destination 2018 [GŁOSOWANIE]

Wrocław, jako jedyne miasto w Polsce, został nominowany w prestiżowym, międzynarodowym konkursie do tytułu European Best Destination 2018. O zwycięstwie przesądzi internetowe głosowanie, które potrwa od 18 stycznia do 8 lutego 2018 r. Jak możemy głosować?

European Best Destination jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Brukseli, która zajmuje się promocją kultury i turystyki w Europie. Dzięki swojej stronie internetowej, mediom społecznościowym, szerokiej współpracy z wieloma biurami turystycznymi oraz zainteresowaniu samym konkursem ze strony największych światowych mediów już sama nominacja jest wielką nobilitacją.

Wrocław obok Paryża, Londynu czy Aten
Nagroda przyznawana jest corocznie. W rywalizacji bierze udział 20 miast. Wrocław zmierzy się z tak popularnymi kierunkami turystycznymi, jak Paryż, Mediolan, Ateny, Barcelona, Budapeszt czy Amsterdam.

– Kapituła konkursu uznała Wrocław za miasto z dużym potencjałem, które w ciągu ostatnich lat mocno postawiło na swój rozwój. Organizacja dużych przedsięwzięć, jak Europejska Stolica Kultury 2016 czy World Games 2017, udowodniła, że Wrocław jest gotowy na więcej. Rocznie stolicę Dolnego Śląska odwiedza między 4 a 5 milionów turystów, co również nie jest bez znaczenia – informuje Wioletta Samborska, dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Otrzymanie tytułu European Best Destination 2018 z pewnością wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie Wrocławiem. To z kolei przełoży się na wpływy branży hotelarskiej i gastronomicznej w mieście.

Głosowanie do 8 lutego. Jak głosować?
Aby wygrać, Wrocław musi zebrać najwięcej głosów od turystów i swoich mieszkańców w specjalnym internetowym głosowaniu. Zaczyna się ono 18 stycznia i potrwa do 8 lutego. Jak głosować?

Głosować należy przez stronę internetową www.GlosujNaWroclaw.com.
Proces ten nie wymaga rejestracji i zajmuje zaledwie kilka sekund. Z jednego adresu IP można oddać jeden głos w każdym tygodniu, więc warto oddawać głos ze smartfona, z domu oraz z pracy, aby zwiększyć szanse miasta na zwycięstwo.

– Konkurs to także doskonała okazja do pokazania, że potrafimy się mobilizować, że wrocławianie są dumni z tego miasta, a nasi goście opuszczają Wrocław z mnóstwem miłych wspomnień. Tylko wspólne działanie pozwoli nam osiągnąć sukces – dodaje Wioletta Samborska.

Źródło: https://www.wroclaw.pl/portal/wroclaw-nominowany-do-european-best-destination-2018-glosowanie-jak-glosowac

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia