Wrocław przyjazny dla biznesu – nagroda European Cities & Regions of the Future 2018/19

W opublikowanym w marcu najnowszym rankingu European Cities and Regions of the Future 2018/19 Wrocław zajął 2. miejsce w kategorii miast średnich za przyjazność dla biznesu i 7. miejsce wśród wszystkich miast Europy Wschodniej. W dwóch innych kategoriach stolica Dolnego Śląska znalazła się w ścisłej czołówce.

W kategorii miast średnich (od 200 do 750 tys. mieszkańców), w której oceniano najlepsze warunki dla biznesu (Runner-up Mid-sized cities – best for business friendliness) Wrocław wyprzedził tylko Zurich. W tym zestawieniu brano pod uwagę m.in. liczbę firm zaawansowanych technologicznie w sektorach usługowym i badawczo-rozwojowym.

fDi European Cities and Regions of the Future 2018-2019

Wysokie 6. miejsce Wrocław zajął wśród średniej wielkości miast pod względem potencjału ekonomicznego (Top 10 Mid-sized cities – best for economic potential). W tym zestawieniu wyprzedzili nas m.in.: Zurich, Edynburg, Bonn i Bratysława.

Natomiast na 7. pozycji sklasyfikowano Wrocław w dwóch kategoriach: wśród miast średnich w Europie (top 10 Mid-sizes cities) i ogólnie wśród miast Europy Wschodniej (Top Eastern cities). W tej ostatniej kategorii przed nami była m.in. Moskwa, Warszawa, Bukareszt, Praga Bratysława i Budapeszt.

Wyróżnienia dla Wrocławia w rankingu European Cities and Regions of the Future 2018/19 odebrał wiceprezydent Adam Grehl. Uroczystość odbyła się w Cannes podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości MIPIM 2018.

Wrocław liderem w przyciąganiu inwestorów

Ranking fDi European Cities and regions of the Future, opracowywany jest przez , fDi Inteligence – opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times. Magazyn specjalizuje się w inwestycjach zagranicznych. W tym rankingu Wrocław od lat zajmuje czołowe miejsca.

Źródło: www.wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia