Wrocław w czołówce rozwijających się centrów usług biznesowych

biurowiec_sxcNajwiększe miasto Dolnego Śląska po raz kolejny uzyskało świetne wyniki w raporcie sporządzonym przez Związek Liderów Usług Biznesowych. Najważniejsze fakty dotyczące Wrocławia to:  ponad 20 tysięcy pracowników w centrach usług, największa dynamika wzrostu miejsc pracy w kraju i obecność licznych i prosperujących rodzimych firm.

Raport ABSL opublikowany został w maju. Podsumowuje rozwój kluczowych ośrodków nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Sektor nowoczesnych usług biznesowych – jak podkreślają twórcy raportu – urósł w ciągu niespełna 2,5 roku o 50 procent, a obecnie w Polsce działa 470 centrów z zagranicznym kapitałem, które zatrudniają 128 tysięcy osób.

Szefowie centrów usług biznesowych deklarują: popyt na nasze usługi nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Potwierdzają to liczby – w ciągu niespełna dwóch i pół roku sektor urósł o 50%! 470 centrów z zagranicznym kapitałem każdego dnia zatrudnia, szkoli i wdraża do pracy nowych pracowników – wyjaśnia w przedmowie Marek Grodziński, wiceprezes ABSL.

W raporcie rokrocznie Wrocław osiąga dobre wyniki.  W tej edycji miasto utrzymało pozytywną serię. Z analizy ekspertów wynika, że zatrudnienie w centrach usług z kapitałem zagranicznym przekroczyło już w naszym mieście 20 tysięcy osób i stanowi 16% całego zatrudnienia w tym sektorze w Polsce.

– Wierzymy, że warunki konieczne do dalszego wzrostu pozostaną sprzyjające obejmując: poszerzanie zakresu świadczonych usług, rosnącą rolę centrów usług w strukturach Credit Suisse, a dodatkowo owocną współpracę z lokalnymi partnerami, w tym uniwersytetami – w celu pozyskania najlepszych studentów – powiedział Arthur Baenziger, dyrektor wrocławskiego biura Credit Suisse.

W ciągu ostatniego roku we Wrocławiu powstało 11 nowych centrów usług biznesowych. Najbardziej prestiżowe z nich to: Merck, Parker Hannifin, Unic Group czy Viessman.

Źródło: araw.pl, tuwroclaw.com

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia