Wrocławskie XTPL S.A otrzymało Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP

Wrocławskie XTPL S.A otrzymało z rąk Andrzeja Dudy – Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii startup.

„Wielki honor i duma. Dowód na to, że robimy coś naprawdę ważnego! Dziękuję!” – napisał na Facebooku po otrzymaniu wyróżnienia prezes firmy dr Filip Granek.

Nagrody wręczono podczas „Kongresu 590”, który po raz drugi odbył się w Jasionce pod Rzeszowem.

Podczas gali Andrzej Duda mówił: – Ta nagroda jest formą promowania polskiej przedsiębiorczości, polskiej myśli technologicznej, polskiej myśli rozwojowej. Tego wszystkiego, co jest skarbem Polski i Polaków – podkreślał prezydent RP.

O nagrodzonych mówił: – To są przedsiębiorcy, którzy mają osiągnięcia, którzy idą na rynek polski czy międzynarodowy z podniesioną głową. Zależy nam, żeby ich promować, bo chcemy, że z Polską się liczono, także w aspekcie gospodarczym. Wszystkie nominowane do nagrody firmy są świetne. Zwycięzcy zaś najznamienitsi w swojej specyfice, w swojej dziedzinie – stwierdził Andrzej Duda.

Innowacyjne przedsiębiorstwo

XTPL do nagrody zostało nominowane przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Wrocławian określono jako: „innowacyjne przedsiębiorstwo, które za cel działalności przyjęło komercjalizację technologii wytwarzania ultracienkich przewodzących linii metalicznych wykorzystywanych w produkcji warstw TCF ”. Jak zaznaczyli zgłaszający: „Dzięki temu stworzono unikatowe kompleksowe rozwiązanie technologiczne – drukarki, głowice i nanotusze”.

Wrocławski startup w tym roku zadebiutował na rynku NewConnect. Firma na rozwój swojej technologii zebrała 10 mln zł. Jej akcjonariuszami zostały m.in. ACATIS Investment GmbH oraz Heidelberger Beteiligungsholding AG, które objęły po ponad 5 procent udziałów.

Pierwszy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych funduszy inwestycyjnych w Europie, a wartość jego aktywów wynosi 3 miliardy euro. Drugi  jest częścią notowanego na giełdzie we Frankfurcie znanego niemieckiego holdingu inwestycyjnego Deutsche Balaton AG o kapitalizacji 192 mln euro.

Do Nagrody Prezydenta RP w kategorii startup została nominowana także inna wrocławska firma Blebox. Specjalizuje się ona w rozwiązaniach z zakresu Internetu Rzeczy.

Żródło: wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia